Chwastox 750 SL

Środek do oprysku Dozwolony do stosowania

Substancja czynna: MCPA - 750 g

Policz dawkę w kalkulatorze oprysku

Zastosowania

3

Uprawy

3

Agrofagi

2

Chwastox 750 SL to środek do oprysku zawierający substancję czynną: MCPA - 750 g. W rejestrze środków ochrony roślin figuruje 3 zarejestrowane zastosowania w 3 uprawach, przeciwko 2 agrofagom.

Stosowany w uprawach:

Zwalcza agrofagi:

Zarejestrowane zastosowania

Terminy dotyczą całego zezwolenia.

Nr zezwolenia

R-71/2010

Aktualne
Termin zezwolenia
15.08.2027
Dozwolona sprzedaż do
15.08.2027
Dozwolone stosowanie do
15.08.2027

Zastosowania (3)

  • jabłoń — bodziszek drobny, gorczyca polna, dymnica pospolita, komosa biała, mak polny, poziewnik szorstki, rzodkiewnik pospolity, skrzyp polny, sporek polny, tobołki polne, tasznik pospolity, wierzbownica gruczołowata, żółtlica drobnokwiatowa, chwastnica jednostronna, stokłosa miękka, wiechlina roczna, fiołek polny, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, komosa biała, tasznik pospolity, mniszek pospolity, maruna bezwonna, perz właściwy, przetacznik perski, przetacznik polny, rdest ptasi, rdestówka powojowata, rdest powojowy, starzec zwyczajny, szarłat szorstki
    Dawka:
    Maksymalna / zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,0 l/ha.
    Termin:
    Środek należy stosować od wiosny do jesieni na zielone chwasty w czasie intensywnego ich wzrostu
  • jęczmień jary, pszenica jara, pszenżyto jare, owies — dymnica pospolita, komosa biała, mak polny, poziewnik szorstki, sporek polny, tasznik pospolity, tobołki polne, bratek polny, gwiazdnica pospolita, rdest powojowaty
    Dawka:
    0,75 l/ha
  • jęczmień ozimy, pszenica ozima, pszenżyto jare, owies — dymnica pospolita, komosa biała, mak polny, poziewnik szorstki, sporek polny, tasznik pospolity, tobołki polne, bratek polny, gwiazdnica pospolita, rdest powojowaty
    Dawka:
    1,0 l/ha

Dane pochodzą z rejestru środków ochrony roślin. Zawsze sprawdź aktualną etykietę produktu przed zastosowaniem.

Najczęstsze pytania

Jaka jest substancja czynna w środku Chwastox 750 SL?

Substancja czynna środka Chwastox 750 SL to MCPA - 750 g.

W jakich uprawach można stosować Chwastox 750 SL?

Chwastox 750 SL jest zarejestrowany w uprawach: jabłoń, jęczmień jary, pszenica jara, pszenżyto jare, owies, jęczmień ozimy, pszenica ozima, pszenżyto jare, owies.

Na jakie agrofagi działa Chwastox 750 SL?

Chwastox 750 SL jest stosowany przeciwko: bodziszek drobny, gorczyca polna, dymnica pospolita, komosa biała, mak polny, poziewnik szorstki, rzodkiewnik pospolity, skrzyp polny, sporek polny, tobołki polne, tasznik pospolity, wierzbownica gruczołowata, żółtlica drobnokwiatowa, chwastnica jednostronna, stokłosa miękka, wiechlina roczna, fiołek polny, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, komosa biała, tasznik pospolity, mniszek pospolity, maruna bezwonna, perz właściwy, przetacznik perski, przetacznik polny, rdest ptasi, rdestówka powojowata, rdest powojowy, starzec zwyczajny, szarłat szorstki, dymnica pospolita, komosa biała, mak polny, poziewnik szorstki, sporek polny, tasznik pospolity, tobołki polne, bratek polny, gwiazdnica pospolita, rdest powojowaty.

Czy Chwastox 750 SL jest dozwolony do stosowania?

Według rejestru środków ochrony roślin Chwastox 750 SL jest dozwolony do stosowania. Zawsze stosuj go zgodnie z aktualną etykietą produktu.

Jaka jest dawka środka Chwastox 750 SL?

Dawki środka Chwastox 750 SL różnią się w zależności od zastosowania (uprawy, agrofaga) i zezwolenia - wylistowane powyżej.

Dodaj „Chwastox 750 SL” do dziennika zabiegów

W Ploryn zarejestrujesz oprysk w kilka sekund — ze środkami, dawką, obszarami i innymi informacjami. Na kontrolę wygenerujesz raport z zabiegów jednym kliknięciem. Za darmo.

← Wróć do bazy środków ochrony roślin